Renata Engel – Książki

Odkryj mądrość w słowach, które prowadzą do wewnętrznej przemiany

Home > Książki

Renata Engel

Świadomość w Biznesie

Książka „Świadomość w biznesie” to kolejna odsłona z cyklu książek o wpływie wzorców i przekonań podświadomości na różne sfery naszego życia. Jedną z nich jest biznes. Definicja biznesu obejmuje świadczenie usług lub produktów w celu generowania zysku. Jednak poszerzam ten aspekt o wymiar ludzki, wzajemną, obopólną korzyść – jako wyraz równowagi między usługodawcą a usługobiorcą. Bowiem za tym procesem stoją Ludzie. Etyka jest ważnym aspektem biznesu. O tym, jak to postrzegać i rozumieć, jest ta książka.

Renata Engel

Spotkanie Z Wewnętrzną Prawdą

Dzielę się w niej zrozumieniem i postrzeganiem rzeczywistości, jej prawami, konstrukcją. Zahaczam o dzieciństwo, dom urodzeniowy i ich wpływ na tworzenie naszych reakcji nawykowych, emocjonalnych, kształtowanie naszego poglądu na życie. Przedstawiam też jak tę wiedzę wykorzystać praktycznie w życiu i uczynić je łatwiejszym.

Renata Engel

Zrozumieć Konflikt W Sobie

Moja kolejna książka. Poruszam w niej temat konfliktu wewnętrznego. Każdy z nas w jakimś momencie życia czuje się rozdarty między decyzją opartą na uczuciach, a wynikającą z rozumu. To walka stara jak Ludzkość. Przybliżam tę tematykę Czytelnikom i mam nadzieję, że książka stanie się pomocna praktycznie.

Renata Engel

Miłość, Partnerstwo I Seks

Książka opisuje naszą podświadomość, ale tym razem z perspektywy miłości, partnerstwa i seksu.Konkretna dawka informacji, wyjaśnień i zależności tych trzech perspektyw, które nakładają się na siebie. Każdy z nas zobaczy i zrozumie jakie są powiązania międzyludzkie, jaki mają wpływ na związek i partnerstwo. Jak ważna jest komunikacja, zrozumienie drugiej osoby i siebie. Każdy z nas zna słowo “seks”, ale gdy się w to wgłębimy mało kto wie, że seks ma także podwójne dno. Jak bardzo ważny jest na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Poruszane są pewne tematy tabu, wyławiane są na światło dzienne i opisywane. Słowo “miłość”, również jest znane wszystkim, i każdy z nas chciałby mieć kogoś, kto znając nasze wady, dalej uważa, że jesteśmy największym darem, jaki los mu przyniósł. Że pomimo tego, jak wyglądamy, twierdzi że jesteśmy wyjątkowi. Kto będzie rozumiał nas bez słów. Kto daje siebie, mimo że ma wady, niedociągnięcia. Kto ma serce – otwiera się przed nami i nie musi udawać. Kto akceptuje naszą nie idealność. Ale miłość często mylona jest z emocjami, fascynacją oraz zauroczeniem. Dlatego w książce zaznaczone są te obszary i jasno wyjaśnione co oznaczają, a co do miłości, to pięknie jest opisana słowami Renaty Engel czym jest i jak się rozwija.

Renata Engel

Dzieci To My

W ostatniej książce „Dzieci to My”, poruszam i zgłębiam temat z perspektywy dziecka. Jak my jako „zakodowani” dorośli, wpływamy na swoje pociechy. Obserwuję, w jaki sposób nasze wewnętrzne dziecko odzwierciedla się w wewnętrznym dziecku kolejnego pokolenia. Ujawniam jak zachowania dorosłego człowieka widziane są okiem jego podopiecznego. Zwracam uwagę na istotny aspekt. Chcąc prawidłowo zaopiekować się swoim potomstwem, warto zdobyć podstawowe informacje w tym zakresie. Tak, byśmy jako rodzice, mieli szansę na skorygowanie własnego postępowania, aby przeciwdziałać niepokojącym reakcjom u naszego dziecka, prawidłowo się nim opiekować i uchronić przed zaburzeniami w dorosłym życiu.

Zobacz więcej

Warsztaty

Nadchodzące Warsztaty

=

Audycje

Aktualnie opublikowane

=

Książki

Aktualnie dostępne pozycje

=